דלג לתוכן העמוד
דוד אללוף
רב טוראי 

דוד אללוף

בן סוזן ויוסף
נפל ביום ג' בסיון תש"ל (07/06/1970)
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי חיפה

סיפור חייו

בן יוסף וסוזן. נולד ביום א' באדר תש"ו (2.2.1946) באיזמיר שבתורכיה ועלה עם משפחתו לארץ בשנת 1949. הוא למד בבית-הספר היסודי בבן-דור, מקום מגוריו. הוא היה חבר פעיל בתנועת "הנוער העובד" ובמרוצת הזמן ארגן קן של התנועה במקום מושבו והיה מרכז הקן. טיפולו ומסירותו לילדים היו לשם דבר.

דוד התגייס לצה"ל בנובמבר 1963 והתנדב לשרת בחיל הצנחנים. בתקופת שירותו עבר קורסים רבים ואף היה אמור לעבור קורס קצינים. לאחר שחרורו מהשירות הסדיר ניסה להשתלב בחיים האזרחיים, אולם הכמיהה למדים ולחיי פעילות מילאה אותו. יחד עם אחדים מחבריו הצטרף דוד למשמר הגבול. ביחידתו החדשה עבר קורס מ"כים, קורס חבלה וקורס מפעילי תול"ר. שנתיים ימים של פעילות עברו עליו במשמר הגבול. לאחר שהשתחרר, החליט לעשות לביתו. הוא למד חרטות בקורס מטעם משרד העבודה והתקבל לעבודה במפעל "סולתם". אז גם נשא לו אישה. הוא היה נקרא לתקופות של שירות מילואים וחבריו ומפקדיו זוכרים אותו כחייל מעולה, בעל רצון חזק וחוש התנדבות למופת, שעזר לחבריו תמיד. הוא הצטיין ברגש אחריות למופת לגבי ציוד שהופקד בידו. בראשית מאי 1970 נקרא לשירות מילואים פעיל ואשתו אז בחודש התשיעי להריונה. כאשר נולדה בתו, קיבל חופשה מיוחדת, ביקר אצל אשתו ובתו והחזירן הביתה, ומיד שב ליחידה לסיום שירות המילואים. ביום ג' בסיוון תש"ל (7.6.1970), נפל רב"ט דוד בקרב ברמת הגולן, כאשר חש, תוך כדי הפגזה של הסורים, להציל את המקלע שהיה מופקד עליו. הוא הובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בחיפה. הניח אישה ובת.

במכתב תנחומים למשפחה כתב מפקדו: "תמיד נזכור את דמותו כחייל אמיץ ומסור, שאף את מותו מצא תוך כדי גילוי אומץ לב, שעה שביקש להציל מקלע תחת הפגזה כבדה".

שמו חרוט על האנדרטה לזכר הנופלים ברמת הגולן.

מקום מנוחתו

דוד אללוף
בן 24.0 בנופלו
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי חיפה
אזור: א
חלקה: 10
שורה: 8
קבר: 5