דלג לתוכן העמוד
יהודה (יורעק) לסקר
רב טוראי 

יהודה (יורעק) לסקר

בן חנה ומיכאל
נפל ביום י' בתמוז תש"ח (17/07/1948)
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי נחלת יצחק

סיפור חייו

בנם-יחידם של חנה ומיכאל, נולד בערב חג השבועות, ה' בסיוון תרפ"ב (1.6.1922) בעיר בנדין, פולין, נצר למשפחת חסידים. בבחרותו היה אביו חסיד, אך נתפס ל"השכלה" וברוח זו התחנך יהודה. עד פרוץ מלחמת-העולם השנייה היה תלמיד בבית-ספר למכונאות ואחר-כך בליציאום (מעין בית-ספר תיכון) טכני. היה חבר "הנוער הציוני". בגיטו בנדין עבד בבית-חרושת ואחר-כך עבר עם הוריו למחנה "נתיני חוץ-לארץ" בגרמניה. עם תום מלחמת- העולם נפרד מהוריו ועלה ארצה באוניית-המעפילים "תל-חי" ב-28.3.1946. בארץ למד את עבודת הבניין והיה טפסן. בשעות שלאחר העבודה למד אדריכלות.

יהודה היה חבר ה"הגנה", ועם פרוץ מלחמת-העצמאות נשלח לקורס חובשים. במרץ 1948, עם סיום קורס החובשים, נשלח יחד עם עוד מספר חברי חי"ש (חיל שדה) ת"א לירושלים. יהודה שובץ כחובש מחלקתי בגדוד "מוריה" ולחם בכל קרבותיה בין היתר בימין משה, סן-סימון (קטמון), מקור חיים, נוטר-דאם, מוסררה, בניסיון האחרון לפרוץ לעיר העתיקה ועוד.
ביוני 1948, התבשר יהודה שאמו עלתה ארצה ועם ההכרזה על הפוגה בקרבות ביקש להיות קרוב לאמו ולסייע לה.
בגלל היותו בן יחיד לא נשלח יהודה לקרבות, אך בהגיע קריאה לעזרת משלט, על אף הפצרות חבריו יצא להביא את התחמושת. בקרב בדרך לראש העין נפצע ומת מפצעיו, ביום י' בתמוז תש"ח (17.7.1948). הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בנחלת יצחק.

מקום מנוחתו

יהודה (יורעק) לסקר
בן 26.0 בנופלו
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי נחלת יצחק
חלקה: 61
שורה: 12
קבר: 10