ביום חמישי 20/10/2016 התייחדנו עם זכר 79 נופלי החטיבה.

עשינו "פריש מיש" עם האוטובוסים.

שני אוטובוסים יצאו למסע ברמת הגולן, בהדרכת אבי זוננברג ואברהמי לנדסמן – שני מדריכי טיולים מנוסים שמתנדבים להדרכת המשפחות. מסע אל מקומות מוכרים פחות ובעקבות מורשת.

שלושה אוטובוסים יצאו למסלול רטוב + מורשת, בניצוחו של המדריך המנוסה, מיכאל בן דרור ובעזרה של המדריך רענן גאורי מהגדס"ר ובסיועו של ישראל יאורי מהגדס"ר.

בנתיים עסקנו בהכנת האתר לטקס. צוות מדהים מהגדס"ר שלנו, בניצוחו של עו"ד עזי אלטשולר – רס"ר הגדס"ר, הכל יכול, וצוות נוסף בראשות הסמח"ט המדהים שלנו – תמיר אלעזר. בצהרים התכנסנו באתר ההנצחה שלנו, מצפה גדות, לטקס התייחדות.

הטקס היה מאד מרגש. השתתפו בו המשפחות השכולות ובוגרי החטיבה. סה"כ כמה מאות משתתפים.

מפגשים מרגשים בין הלוחמים ובינם לבין המשפחות השכולות.

בשם המשפחות השכולות, נשאה דברים הגברת יהודית אזרד, שהצליחה מאד לרגש את הקהל. עוד נשאו דברים מפקד החטיבה - אל"מ יואב ירום, ואנוכי – יו"ר העמותה להנצחת חללי החטיבה.

צוות מלהקת פיקוד צפון היה מופקד על החלק האמנותי.

בתום הטקס היה עוד זמן מה שנוצל למפגשים, ואז האוטובוסים יצאו חזרה, נושאים את בני המשפחות השכולות, יחד עם מטען אדיר של התרגשות, שהמפלס שלה פשוט מאן לרדת.

תודה לכל המשתתפים שבאו לחלוק כבוד לחברינו שנפלו ולבני משפחות הנופלים. עבורם כל מפגש כזה מחזק ומאד מרגש ולעיתים נותן להם עוד מידע ועוד סיפור על יקירם, עוד היכרות עם ההווי בו חי ואותו חווה.

שוב תודה לכל מי שנטל חלק בתכנון, בהכנה, בארגון, בתרומת אמצעים, הסרטה, ושאר ירקות...

דברים שכתב שלמה מן בבלוג שלו "נעמוש" על טקס ההתייחדות עם זכר נופלי החטיבה 2016